Krzysztof Matysiak - fotografia ślubnanic2fotografia ślubna szczecinnic2fotografia przyrodniczafotografia ślubna szczecinpublikacjefotografia ślubna szczecinfotografia slubnafotografia ślubna szczecinfotografia ślubna szczecin
Publikacje

Przez lata udało mi się opublikować swoje zdjęcia i teksty w różnej formie. Najbardziej dumny jestem z albumu fotograficznego Dolina Dolnej Odry. Zdjęcia do albumu powstawały przez ponad 2 lata. W tym czasie nie raz wstawałem długo przed świtem. Zakamuflowany, czekałem na to co wyjdzie z gęstej zimowej mgły. Godziny spędzone w czatowni powodowały, że zastanawiałem się "co ja tu robię?" Czasem nie udało mi się zrobić nawet dobrego zdjęcia. Na szczęście natura premiuje cierpliwość, dyskretne podglądanie i upór. Sfotografowałem gody żurawi, zajęcy, kolonie lęgowe śmieszek, wieczorną ucztę bobra i wiele innych fascynujących scen z życia zwierząt. Dolina Dolnej Odry jest doskonałym terenem do obserwacji zwierząt. Pomimo tego, że dziki obszar kurczy się z roku na rok to pozostają jeszcze miejsca, w których króluje przyroda.

Publikacje

Byłem różwnież redaktorem naczelnym rocznika Kniejołaz traktującego o Puszczy Bukowej, na łamach którego publikowane były tekskty związane z Knieją np. opisy wycieczek i ciekawych miejsc, których historię warto poznać. Poza tym piszemy o sprawach luźno związanych z podszczecińskim lasem, ale ciekawych, a czasem przydatnych dla każdego turysty jak rozpalanie ognia czy nawigowanie przy pomocy GPS. Dużą gratką jest wywiad z Antonim Adamczakiem z cyklu Osobowości Puszczy. Wiele moich zdjęć zostało użyte jako ilustracje do artykułów oraz na okładki.

W dniach 31.05-03.06.12, w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach odbył się plener fotograficzny poświęcony murawom kserotermicznym. Przez cztery dni, z grupą dzielnych fotografów, bez względu na pogodę i strome owczarskie zbocza uwieczniałem piękno kserotermicznego, owczarskiego krajobrazu. Od świtu do zmierzchu na murawach w Owczarach rozbrzmiewał dźwięk zwalnianej migawki. Podczas tych czterech dni powstało tysiące zdjęć, najlepsze z nich zostały umieszczone w specjalnym albumie poświęconym murawom kserotermicznym wydanym przez Klub Przyrodników na początku 2013 r.

W roku 2005 napisałem kilka artykułów do miesięcznika .PSD Magazyn traktującego przedewszystkim o grafice komputerowej i obróbce zdjęć. Przedstawiłem tam kilka metod obróbki i stylizacji fotografii.

W miesięczniku HOT Magazine wielkorotnie publikowałem zdjęcia na okładkach oraz jako ilustracje do artykułów. Zrobiłem również wiele reportaży co okazało się dobrą wprawką do zdjęć ślubnych gdzie czas reakcji na zdarzenia jest wyjątkowo ktróki.

Moje zdjęcia były publikowane również w NG Traveler oraz szczecińskim magazynie Prestiż jako ilustracje do artykułów a o fotografii ślubnej pisałem w miesięczniku Piękny Ślub.

W 2016 roku udało mi się zakończyć pracę nad projektem filmowym o czterech porach roku w Puszczy Bukowej, przy którym byłem autorem zdjęć.