Krzysztof Matysiak - fotografnic2fotografia ślubna szczecinnic2fotografia przyrodniczafotografia ślubna szczecinpublikacjefotografia ślubna szczecinmuzykafotografia ślubna szczecinfotografia ślubna szczecin
przyroda

Nie będę pisał, że od dziecka fascynowała mnie fotografia czy, że urodziłem się z aparatem w ręku. Wcale tak nie było. Fotografią zainteresowałem się dopiero w 2002 roku kiedy wyjechałem na misję ONZ na wzgórza Golan w Syrii. Kupiłem wtedy dobry (jak na tamte czasy) aparat i zacząłem dokumentować bliskowschodnie krajobrazy i życie żołnierzy. Po powrocie do kraju zająłem się fotografią reklamową i dopiero po 4 latach spowrotem zwróciłem się ku naturze.

Przyroda i krajobraz

Obecnie mam przyjemność pracować na markowym sprzęcie co daje wiele fotograficznych możliwości. Od rozległych pejzaży Doliny Dolnej Odry po zbliżennia najmniejszego polskiego ptaszka - mysikrólika. Wykorzystuję kazdą wolną chwilę, żeby uciec z aparatem w dzicz, uciec od cywilizacji, ludzi i hałasu. Niestety coraz mniej jest miejsc, w których króluje cisza. Zdaję sobie sprawę, że na moich zdjęciach dokumentuję miejsca, które za kilka lat mogą już nie istnieć. Mam jednak nadzieję, że jeszcze długo będę mógł do nich wracać, nie tylko oglądając zdjęcia.

Przyroda i krajobraz

Jako mieszkaniec Szczecina najchętniej wypuszczam się do Puszczy Bukowej. Fascynujące i tajemnicze miejsca przyciągają mnie jak magnes i pomimo wielu wypraw Puszcza ciągle zaskakuje mnie nieodkrytymi terenami.

Drugim interesującym dla mnie miejscem jest Dolina Dolnej Odry. Rozległe trzcinowiska, bagna i niezliczona ilośc kanałów zafacynowała mnie swoją niedostępnością i bogactwem fauny. Jeśli jeszcze nie znasz tych terenów, zapraszam do galerii, może zapragniesz wyruszyć w teren.

Przyroda i krajobraz

Jeśli jesteś zainteresowany zadjęciami przedstawionymi na stronie w formie wydruków lub chcesz je opublikować proszę o kontakt. Informuję także, że zdjęcia zamieszczone na stronie nie są całością mojego dorobku.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia wycieczki w okolicach Szczecina (Puszcza Bukowa, Dolina Dolnej Odry) pod kątem fotografii przyrodniczej i krajoznawczej.